Керамічна плитка — це легкий і практичний обробний матеріал, який часто зустрічається в будинках українців. Він володіє великою кількістю переваг, включаючи невибагливість у відході, міцність і стійкість до впливів механічного характеру. Все ж для того, щоб покриття змогла продемонструвати всі свої переваги, необхідно правильно виконати монтаж. Це реально здійснити самостійно, якщо слідувати рекомендаціям професіоналів.
В першу чергу, слід підібрати керамічну плитку, яка за розміром буде гармонійно вписуватися в оформляється простір і визначитися зі способом укладання. У вузькій кімнаті з високими стінами кахель краще всього класти горизонтально, щоб зробити більш широким приміщення. Обов’язково слід продумати монтаж покриття в зонах примикання до різних вбудовуваних пристроїв. Не зайвим буде доповнення фонового полотна з кераміки цікавим декором.
Підготовка поверхні і інші етапи монтажу
Якщо дизайн-проект вже розроблений і основні моменти укладання продумані, можна переходити безпосередньо до вирівнювання підстави:
- стіни зі значними нерівностями оштукатурюються цементно-піщаним розчином;
- незначна кривизна усувається шпаклівкою при наявності раніше нанесеної міцної штукатурки;
- на гіпсокартонну поверхню прикріплюється скловолоконна сітка, після чого вона обробляється плитковим клеєм або шпаклівкою на цементній основі;
- для збільшення показника зчеплення шпаклеванное підстава обмітають щіткою, після чого на нього тонким шаром наносять грунтовку або речовина з аналогічними властивостями.
Якісна ґрунтовка створює тонку плівку на стіні. Вона сприяє знежирення, забезпечує хороше зчеплення з клеєм, тому важливо зупинитися на складі глибокого проникнення. Після обробки поверхні не варто відразу ж приступати до укладання керамічної плитки. Спочатку штукатурка повинна просохнути, щоб у майбутньому підстава не деформувалося і не піддавалося усадці.
На висохлому готовому підставі робиться розкладка керамічної плитки. Розташовувати кахель можна вертикально, горизонтально, діагонально та іншими оригінальними способами, що впливають на сприйняття кінцевого результату обробки.
В процесі монтажу найважливішим етапом вважається викладка першого ряду, так як саме щодо нього ведеться подальший монтаж. Фахівці радять не поспішати з закінченням робіт і не намагатися виконати все за один день. Краще всього спочатку викласти цілу плитку, а вже на наступний день взятися за приклеювання нарізаного покриття. Фінальний етап обробки — затірка швів, виконується після повного застигання клею в колір кераміки або з отриманням контрастного ефекту.
Тепер ви знаєте, як класти настінну плитку, і подібне питання не виникне при купівлі покриття Intercerama. Просто підберіть матеріал і приступайте до творчого процесу.