Розмаїття сучасних облицювальних матеріалів дає великий спектр можливостей для перетворення обстановки у приміщенні. Можна поєднувати різні кольори, малюнки, типи поверхонь для отримання бажаного результату. Все ж таки при виборі оздоблювальних матеріалів потрібно звертати увагу не тільки на естетику, але і на експлуатаційні властивості. Наприклад, керамічна плитка та керамограніт мають суттєві відмінності, хоча візуально мало чим відрізняються. І той, і інший матеріал ви можете підібрати на сайті Intercerama , але спочатку розберемося в різниці між двома запропонованими типами покриттів. Розуміння характеристик необхідне для правильного вибору та тривалого терміну служби без неприємних наслідків.
Керамічна плитка та керамограніт: ключові відмінності
У статті йдеться про два матеріали, які мають різне призначення, клас зносостійкості, міцність, вологостійкість та інші характеристики. Часом вони перетинаються і можуть бути використані для однієї мети, але найчастіше їх варто розглядати окремо. Якщо ви вперше вибираєте оздоблювальний матеріал і не можете зрозуміти, а який варіант краще, обов'язково вивчіть інформацію нижче.
Якщо говорити про керамічну плитку, її можна описати таким списком особливостей:
- невелика вага;
- мінімальна ціна;
- високий показник пористості;
- простота обробки шляхом свердління та обрізки;
- невисока стійкість до механічних та абразивних впливів;
- поступове стирання малюнка.
Керамограніт вражає своїми характеристиками більше:
- стійкість до зносу;
- мінімальний рівень поглинання води;
- необхідність докладати більше зусиль для обробки;
- стійкість до впливу вологи, ультрафіолетових променів, різних температурних режимів;
- вища ціна;
- відсутність сколів та тріщин під час тривалої експлуатації.
Керамограніт важчий, ніж керамічна плитка, тому при внутрішній обробці використовується тільки для підлоги. Найкращим варіантом обробки стін залишається керамічна плитка.
Як зробити правильний вибір: виробництво та умови експлуатації
Різниця у властивостях представлених матеріалів полягає у виробничих технологіях. Саме умови випалу та компоненти у складі визначають міцність та інші експлуатаційні показники. З кожним роком властивості керамічної плитки покращуються, вона стає довговічнішою, міцнішою, стійкішою до впливів ззовні. Все ж таки це не керамограніт, і його показників досягти не вдасться.
При виборі матеріалу для квартир та кімнат у споживачів немає необхідності купити покриття з максимальною кількістю переваг. Матеріал підбирається під навантаження у конкретному приміщенні, тому керамічна плитка має попит. Якщо ж говорити про виробничі приміщення або торгові центри з тисячами відвідувачів щодня, тут варто віддати перевагу керамограніту. У більшості випадків він має класичний дизайн, але це не заважає формуванню гармонійних композицій на підлозі та стінах.
Керамограніт має кращі експлуатаційні властивості, а керамічна плитка радує різноманіттям кольорів та фактур. У процесі вибору матеріалу потрібно враховувати такі чинники як розмір приміщення, умови експлуатації, частота використання і приблизні навантаження. Тільки після аналізу з усіх боків вдасться зробити правильний вибір між керамічною плиткою та керамогранітом. А в магазині Intercerama у цьому допоможуть консультанти.